אושר: פתיחה חלקית של מרכולים גם בשבתות

אושר: פתיחה חלקית של מרכולים גם בשבתות

ראש עיריית חריש יצחק קשת הצליח להעביר היום במועצת העיר חוק עזר עירוני שיאפשר פתיחת עסקים ומרכולים גם בשבת – למרותהתנגדות נחרצת של הסיעות החרדיות.

בתגובה להחלטה במועצת עיריית חריש הגיב סגן שר הפנים הרב יואב בן צור (ש"ס): "אני מצר וכואב בשם כל העם היהודי היושב בציון, את התנהלותו של ראש עיריית חריש אשר הוביל את פתיחת המרכולים בשבת ופעל כנגד החוק האוסר קיום מסחר בשבת ופגע בלב ליבו של העם היהודי שהמסורת היהודית היא נר לרגליו, השבת חשובה לכלל עם ישראל דתיים ושאינם דתיים. אני מחזק את נציג תנועת ש"ס בעירייה סגר"ע הרב שלמה פרץ שנלחם בכל כוחו על כבוד שמירת השבת"

גם בארגון זכויות האדם בצלמו הגיבו להחלטה הדמוקרטית ואמרו כי: "ראש עיריית חריש פוגע פעם אחר פעם בקדושת השבת, החל מהסכם קואליציוני המתיר חילולי שבת נרחבים, הסרת צופרים המשמיעים נעימות שבת וכעת הוא בחר להעביר חוק הפוגע בצביונה היהודי של העיר. מצער שראש עיר המגדיר עצמו שומר מצוות פועל לפי החליל של סיעת הליברלים ולא נשמע לדעתם של גדולי ישראל שהתנגדו לחוק פה אחד. אנו בוחנים כעת את חוקיות החוק שעבר במחטף ונעשה הכל על מנת שהחוק לא יאושר על ידי שר הפנים".

יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ יצחק פינדרוס אמר בתגובה לאישור חוק המרכולים במועצה המקומית חריש: "שוב מיעוט חילוני "ליברלי" אוכף את דעתו על רוב הציבור היהודי במדינת ישראל שרוצה וצמא לדת ומסורת ישראל סבא, שוב מיעוט חילוני "נאור" מנסה לפגוע במסורת של השבת הקדושה ושוב כמה טיפשים עם כיפה משתפים איתם פעולה."

עוד עוסיף פינדרוס: "בערב עצוב זה אני מזכיר לראש מועצת חריש וחבריו למועצה שהרימו יד נגד השבת הקדושה, לא יעזור לכם. אף חוק לא יעצור את אור השבת והיהדות בארץ, אף פוליטיקאי לא ידכא את רצון הרוב בשמירה על השבת והמסורת. אנו נאבק בכל הכוח ובכלים העומדים לרשותנו שאור השבת ימשיך להאיר את חריש וכל ארץ ישראל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *