איטום חדרים רטובים

איטום חדרים רטובים

חדר רטוב הוא חדר המכיל מקלחת או אמבטיה עם רצפה שאינה מרוצפת, כך שהמים יכולים להתנקז. החיסרון העיקרי של חדר רטוב הוא שהוא צריך להיות מאוורר היטב בשל פוטנציאל גידול עובש בתנאי לחות.

ישנם סוגים רבים ושונים של אטמים שניתן להשתמש בהם כדי לאטום חדר רטוב

הסוג הפופולרי ביותר הוא איטום סיליקון, שקל לניקוי ומספק אטימה הדוקה. האפשרות הנוספת היא להשתמש במערכת הבהוב מתכת, שהיא יקרה יותר אך מחזיקה מעמד זמן רב יותר מאשר איטום סיליקון.

החדר הרטוב הוא סוג של מקלחון שאין בו צורך בדלת או בווילון מכיוון שהחדר כולו עשוי מחומרים עמידים במים.

אחת הבעיות הנפוצות ביותר בחדרים רטובים היא שהמים עלולים לדלוף דרך חומר האיטום, מה שעלול להוביל לצמיחת עובש וטחב. כדי למנוע את זה, חשוב להשתמש באיטום איכותי שיחזיק לאורך זמן.

כדי לאטום חדר רטוב, צריך ליצור שכבה אטומה למים בין הרצפה לקיר

השכבה העמידה למים תמנע מכל מים לחלחל לביתכם, מה שעלול לגרום לנזק ולצמיחת עובש. ישנן שתי דרכים לעשות זאת: על ידי התקנת מסלול חסין רטיבות או על ידי שימוש בממברנה חיצונית חסינת רטיבות. האחרון עדיף מכיוון שהוא אינו דורש שום עבודה נוספת מצידך ויגן מפני לחות שעולה דרך הקרקע.

החדר הרטוב נועד למנוע התזת מים מאזור המקלחת אל הרצפה או הקירות על ידי שימוש באיטום מיוחד בשולי האריחים המונע נזילות כלשהן. עיצוב מסוג זה גם אומר שאין צורך בדלת בין אזור השירותים למקלחת, מה שחוסך מקום בחדרי רחצה קטנים.

איטום חדרים רטובים הוא תהליך בו מחפים את הריצוף באיטום כדי להגן עליו מפני נזקי רטיבות

איטום חדרים רטובים הוא תהליך בו מורחים קרום איטום על הקירות הפנימיים והרצפה של חדר רטוב. יש למרוח את הממברנה על הקירות לפני הנחת אריחים, ואת הרצפה לאחר הנחת האריחים.

חשוב לאטום חדרים רטובים מכיוון שהם עלולים להיות רגישים לנזקי מים. זה יכול לקרות אם יש רווחים בממברנת האיטום או אם יש סדקים בעבודת האריחים.

השלב הראשון של איטום חדר רטוב הוא הסרת לכלוך או פסולת מהמשטח שיבואו במגע עם האיטום. זה כולל את כל האבק, השומן, הצבע ומזהמים אחרים שעלולים להשפיע על הידבקות חומרי איטום. לאחר שהדבר נעשה, חשוב לא לגעת או להפריע לשום דבר במשטחים הללו למשך שעה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *