איטום פנימי, איטום בהזרקות, איטום באמצעות יריעות ביטומניות ועוד- למה חשוב לפנות לקבלן איטום או לחברת איטום מקצועית ומנוסה?

איטום פנימי, איטום בהזרקות, איטום באמצעות יריעות ביטומניות ועוד- למה חשוב לפנות לקבלן איטום או לחברת איטום מקצועית ומנוסה?

יש הרבה לדעת בתחום השיפוצים וקירות גבס, הרבה חדשות לגבי חומרים חדשים שמשתמשים בהם והאופן שבו משתמשים בהם. אחד הפרמטרים החשובים שיש בעת בניה הוא איטום נכון ומקצועי, משום שהאיטום הראשוני של המבנה ובוודאי בשל התחזוקה השוטף שלו בתחום זה יכולים להוות חלק נכבד מהצורך לשפר את איכות הבנייה ואת האיטום של הקירות החיצוניים שלו בפני שינוי טמפרטורות סביבה, בפני סדקים אקראיים שעלולים להיגרם בקירות המבנה ובמיוחד, כמובן, על מנת לבצע שיקום מבנים מסוכנים.

איטום המבנה נחשב לאחד מהשלבים המורכבים והמהותיים ביותר בענף הבנייה הביתי והציבורי. למעשה, טיפול בבעיות איטום או שיקום מבנה לאחר חדירת נוזלים חייבת להתבצע רק על ידי חברת איטום מקצועית ועתירת ניסיון. כידוע, קיימים היום בשוק האיטום מספר רב ומגוון של שיטות איטום. אלא שכל אחת מהן מתאימה בדיוק למבנה שעליו היא מצויה ובפרט חייבת להיות מושתתת על טכניקת האיטום הקיימת מלכתחילה. כלומר: אין אפשרות להשתמש ביריעות ביטומניות – השיטה החדשנית והיעילה ביותר בשנים האחרונות, אם על הגג בוצעה בעבר שיטת מריחת חומרי סיכה ואיטום, כמו זפת וסיד. בנוסף, גם כאשר יש לתקן את האיטום על פי השיטה הקיימת רק צוות מומחה יוכל להדביק את היריעות ולהלחים אותן באופן יבש ומיטבי כדי לשקם את התהליך המורכב של איטום במעטפת המבנה עצמו. תהליך שיקום האיטום הוא תהליך מורכב ודורש ידע והבנה בתחום לפיכך הוא דורש במיוחד מקצועיות, ידע ומיומנות. למעשה המטרה העיקרית של חברות וקבלני האיטום היא אחת- איטום מוחלט! בכדי למנוע לאורך זמן רב מצבים של חדירת מים.

תמונה: PIXABAY

בנוסף, חשוב להזכיר שאם איטום הבית בקירות גבס לא נעשה בידי צוות מומחים עתירי ניסיון, הרי שיכול להיווצר חלילה מצב שבו יתפתחו במהירות סדקים, עודף של נזקי רטיבות שיובילו להתנפחויות בקיר, עובש בתקרה וכתמים שחורים- אלו יוכיחו שהמים הצליחו להיספג בתוך רצפת הבטון למרות תכונת האיטום. הבטון נתפס בקרב הציבור כחומר חזק ומשמעותי עבור בנייה. אמנם רוב הבתים בארץ ובעולם נבנים בעיקר מבטון, ולכן חומר זה קיבל את מעמדו בצדק. ואולם, רבים כלל אינם מודעים לעובדה, שלמרות החוזק והיציבות של הבטון, הוא למעשה חומר נקבובי במיוחד. הוא אינו אטום מטבעו, ולפיכך גג של מבנה או מרפסת נוטה לספוג מים רבים אל תוך הבטון עצמו. חלחול זה גורם לפגיעה קשה בקירות המבנה וביסודותיו. לכן, עוד לפני שנבחין בהשפעות הקשות של המים על מבנה הבטון, לפני שנתחיל לדאוג מפני רטיבות וחלחול נוזלים בעקבות תנאי מזג האוויר הקשים- ולכן יש להזמין בדחיפות קבלן איטום או חברת איטום המתמחים והמנוסים בתחום האיטום.

https://fixall.co.il/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *