אלו חובות עומדים ליחיד בהליך חדלות פירעון?

אלו חובות עומדים ליחיד בהליך חדלות פירעון?

הזכות של כל אדם במדינת ישראל לפתוח בהליך חדלות פירעון תלויה קודם כל במצבו הכלכלי ובחוסר היכולת לעמוד בתשלומי החובות לנושים השונים. חוק חדלות הפירעון שנכנס לתוקפו בחודש ספטמבר של שנת 2019, וקובע כי הליך חדלות פירעון של אדם עם חובות שגובהם עד כ- 150 אלף שקלים יתנהל מול הרשם בהוצאה לפועל והליך חדלות פירעון של אדם עם חובות שגובהם מעל ל- 150 אלף שקלים, יתנהל מול בית משפט שלום. עם כניסת החייב להליך, החייב מקבל הגנה מהליכי גבייה כנגדו מטעם הנושים, אך צריך לעמוד בחובות ההליך כדי להוכיח את רצונו לשקם את חייו ולתקן את דרכו הכלכלית.

פשיטת רגל  – אז אילו חובות עומדים לפניו של החייב? ואיך עורך דין חדלות פירעון יכול לסייע לחייב לאורך הדרך?

מה החובה המרכזית בהליך?

המחוקק מגדיר כי החובות המרכזיים של חייב בהליך חדלות פירעון הם:

  1. עמידה בתנאי התשלום החודשי לקופת הכינוס, אשר ממנה עוברים התשלומים אל הנושים.
  2. הגשת דוחות בגין הכנסות והוצאות אחת לחודשיים- על מנת לעקוב אחרי התנהלות היחיד והן מתוך חשיבה חינוכית ורצון ליצירת הרגלי חיים כלכליים בריאים יותר לחייב.
  3. עמידה בתנאי ההליך, כדי לעקוב אחר מידת המחויבות של החייב ולוודא כי הוא אינו מפר את המגבלות המוטלות עליו (למשל, החזקת כרטיס אשראי).
  4. שיתוף פעולה מלא וכן של החייב עם כל הדרישות שעולות לאורך הדרך. שקיפות מלאה- על מנת למנוע אי נעימות וביטול ההליך בשל אי מסירת מידע חשוב והכרחי.

עמידה בחובות ההליך פותחת צוהר לשיפור בהיקף הזכויות

עורך דין לחדלות פירעון יכול לעזור לכם להבין מה הם הדרישות והחובות המצופים מכם במסגרת ניהול הליך חדלות פירעון. כמו כן הוא יכול להסביר לכם שיש סנקציות שיכולות להגיע עד לרמת ביטול ההליך כולו, במידה ואתם לא ממלאים את החובות שלכם. לחילופין, עורך דין יכול להשיג בשבילכם תוצאה טובה ביותר לסיום ההליך, אם אתם מוכיחים עקביות ואחריות בהליך.

המאמר בחסות אתר החדשות bignews

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *