דלתות פנים ודלתות הזזה

דלתות פנים ודלתות הזזה

דלת פנים נטרקת על ציר היא דלת שלרוב מקשרת ומפרידה את המטבח ממרפסת שירות או מחדר כביסה למשל, ודלת הזזה היא דלת שמתאימה יותר למרפסת נוף היוצאת מהמטבח או לחדר אירוח גדול או סלון.

דלתות פנים למטבח יכולות להשתלב במגוון של דרכים וסגנונות במטבח שלכם. דלת הפנים המקשרת בין המטבח לבין חללים אחרים בבית יכולה להיות דלת ציר או דלת ההזה – אלו הן שתי הדלתות הפופולריות לשילוב.

עוד על דלתות פנים תפקידה של הדלת הוא למנוע מעבר של ריחות בישול, לספק הגנה ובטיחות עבור ילדים קטנים וגם להוות פריטו עיצובי ואסתטי שמספק פרטיות וחציצה בין המבטח לבין האזורים שצמודים אליו.

דלתות ציר

יש דלתות פנים באופן שדלת ציר היא דלת שמאימה לרוב עבור מרווח קטן יותר לעומת דלת הזזה. מקובל ונוח מאוד לשלב דלת ציר כאשר יש מרפסת שירות או חדר כביסה היוצאים מן המטבח. דלת ציר היא מאוד נוחה לשימוש, ניתן לבחור בדלת שאיננה מרעישה בעת הטריקה שלה, והיא מבודדת ריחות ורעשים. חשוב כמובן לבחור בדלת איכות טובה על מנת שרמת הבידוד תהיה מספקת.

דלתות הזזה

דלת הזזה היא דלת שמתאימה מאוד כאשר המפתח הבסיסי עבור הדלת הוא רחב, והיא יכולה מאוד להתאים כאשר היא מהווה חוצץ בין המטבח לבין מרפסת נוף או סלון.

לעתים ניתן לבחור גם בדלת הזזה וגם בדלת ציר – וכאשר זהו המצב יהיה נכון לבחור את שתי האופציות על מנת לקבל את ההחלטה הפרקטית והעיצובית שתתאים בצורה הטובה ביותר לצרכים הספציפיים שלכם.

דלת הזזה מסוג אקורדיון

אם כן שמדובר בעיצוב מטבחים ועיצוב דלתות פנים זוהי דלת הזזה פחות קונבנציונלית והיא מתאימה למקרים בהם המרווח הוא צר עוד יותר וניתן להתאים באופן ספציפי את מידות הדלת. דלת אקורדיון גם קלה להזזה, והיא לא מכבידה על העיצוב. דלת ציר מספקת מראה מסוגר יותר בהשוואה לדלת אקורדיון.

דלתות הזזה מיוחדות

כאשר המבנה אינו מאפשר שימוש בדלת הנעה על ציר ישר, ניתן לבחור בדלת הזזה הענה על ציר מעוקל – פתרון שימושי מאוד למקרים בהם רוצים לייצר דלת כאשר אין מפתח ייעודי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *