האזנת סתר

האזנת סתר

האזנת סתר היא סוג של מעקב הכולל יירוט של תקשורת דרך חוט. המילה "האזנת סתר" עשויה להתייחס לפעולה הפיזית או למכשיר המשמש לביצוע מעקב מסוג זה.

פעולת האזנת סתר יכולה להיעשות על ידי הקשה על חוטי טלפון, כבלי אינטרנט או כל סוג אחר של חוט תקשורת. זה יכול להיעשות גם על ידי התקנת באג בטלפון, במחשב או במכשיר אחר של מישהו.

האזנת סתר היא בדרך כלל חוקית אם היא מבוצעת על ידי רשויות אכיפת חוק עם צו משופט בלתי תלוי המאשר להן לעשות זאת.

האזנת סתר היא פעולה של יירוט שיחת טלפון או תקשורת אלקטרונית אחרת

האזנת סתר אינה חוקית ברוב המדינות ויכולה להיות ענישה על פי חוק.

האזנת סתר היא שיטת מעקב שבה נעשה שימוש במכשיר אלקטרוני נסתר כדי ליירט ולהקליט מילים, תמונות או צלילים של אדם אחר.

האזנת סתר היא מעקב אחר שיחות טלפון ושיחות אחרות על ידי צד שלישי, בדרך כלל באמצעים סמויים. המילה באה מהביטוי "להקיש על חוט", המתייחס לפעולת הנחת מכשיר אלקטרוני על קו טלפון כדי לנטר או להקליט את פעילותו.

הנוהג נודע בארצות הברית בתקופת האיסור, כאשר סוכנים פדרליים היו מקשיבים לחשודים במתגלים על ידי הקשה על קווי טלפון בתאי טלפון ציבוריים.

האזנת סתר היא פעולה של יירוט הודעות במעבר

המילה "האזנת סתר" היא קיצור של המונח "טלגרפיה אלחוטית", שנטבע בסביבות שנת 1920 ומשמשת לתיאור יירוט הודעות, בפרט אלה המועברות ברדיו.

האזנת סתר יכולה להיעשות עם או בלי הסכמת מי מהצדדים. ניתן לעשות זאת באופן סמוי להאזין לשיחות שאינן מיועדות להישמע או בגלוי, כחלק ממאמץ לאסוף ראיות לתיק משפטי.

האזנת סתר היא נוהג נפוץ בשימוש על ידי רשויות אכיפת חוק וסוכנויות מודיעין כדי לצותת לשיחות.

האזנת סתר היא יירוט תקשורת בין שני אנשים המאמינים שהם מדברים בפרטיות. ניתן לקבל את המידע באמצעות האזנות סתר, האזנות טלפון או תוכנות כריית נתונים. האזנת סתר יכולה להיעשות על ידי ממשלות, ארגונים או אנשים מסיבות רבות: כדי לאסוף מידע על פעילות פלילית של חשוד, כדי לנטר תקשורת בזמן חירום כמו פיגועים, או כדי לנטר תקשורת למטרות ביטחון לאומי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *