הגיל שאפשר להתחיל… בטיפול קוסמטי

הגיל שאפשר להתחיל… בטיפול קוסמטי

גיל ההתבגרות הוא גיל מאתגר ביותר, המון תחושות לא ברורות לגבי העצמי, כמו גם ניסיון למצוא את העצמי בחברה בה אני נמצאת.

חדשות – ההתעסקות עם החיצוניות לוקחת מקום רחב בהתנהלות היום יומית של הנערה המתבגרת, כאשר יש כמעט כל הזמן נקודות השוואה ביני לבין הסביבה שלי.

הלחמת ריסים – כמעט ולא ניתן למנוע את ההתעסקות הזו בחיצוניות, אך מה שניתן לעשות הוא להעניק לנערה המתבגרת אפשרות לטפל במה שניתן לטפל במסגרת גילה, במידה וישנם דברים המפריעים לה בעצמה.

כך, למשל, גיל ההתבגרות ידוע בתור גיל פצעי האקנה.

הפצעים עשויים להיות קטנים ומועטים, ועשויים להיות גדולים ומוגלתיים. חלק מפצעי האקנה יכולים להופיע גם על איזור החזה והגב, מה שעשוי למנוע ממתבגרת לרצות ללכת עם בגדי ים למשל, או עם חולצות קצרות בחורף.

הטיפול בפצעי האקנה הוא מגוון ורחב.

שזירת ריסים – ישנם את הטיפולים הסטנדרטיים המופיעים ברשתות הפארם השונות, כמו אבקות שונות אותן ניתן למרוח על איזור הפצעים כאשר מטרתן היא לייבש אותן, כמו גם סוגי סבונים שונים בהם ניתן להשתמש באופן יומיומי.

שימוש במוצרים אלו יכול להטיב עם עור הפנים, אך במידה ומעוניינים לבצע טיפול מעמיק יותר, ניתן להגיע לקוסמטיקאית שתדאג להוציא את השורש של הפצע וכך למעשה למנוע את צמיחתו. מדובר בטיפול אותו יש לבצע אחת לחודשיים- שלושה על מנת לשמר את עור הפנים נקי מפצעים.

ריסים – במידה וטיפול זה לא מצליח, או שמדובר בעור פנים פגוע במיוחד מפצעי האקנה, ישנה האפשרות להגיע לתחום של הקוסמטיקה הרפואית, המציעה מגוון רחב יותר של פתרונות, כמו למשל טיפולי פילינג עמוקים, טיפולים בקור או בלייזר (יעיל לצלקות האקנה) ועוד סוגי טיפולים שונים שיעלימו את הפצעים לטווח מעט רחוק יותר, שכן טיפולים אלו נכנסים לעומק העור ולא עובדים באופן שטחי.

קורס הלחמת ריסים – יש לציין כי לא כל טיפול קוסמטי מתאים לכל אחת, כאשר יש לדאוג כי הטיפולים יתאימו הן לסוג העור העדין של הנערה המתבגרת, והן לסוג הטיפול אותו באמת צריכה ושיועיל לה במידה הגבוהה ביותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *