הוועדה המיוחדת לתכנון העיר חריש תמשיך את כהונתה?

הוועדה המיוחדת לתכנון העיר חריש תמשיך את כהונתה?

ועדת הפנים והגנת הסביבה בראשות ח"כ ווליד טאהא אישה לקריאה שניה ושלישית את "הצעת חוק חריש" (חוק התכנון והבניה, תיקון מס' 128) – לפיה יוארך תוקפה של הוועדה המיוחדת לתכנון העיר חריש.

הוועדה המיוחדת היא גוף תכנון חריג, שהחוק מאפשר את הקמתו לפרקי זמן קצובים. ועדה כזו קמה לפני 13 שנה כדי להקים את העיר חריש. לוועדה המיוחדת יש סמכויות כמו לוועדה מחוזית, ועל פי חוק זמנה קצוב לחמש שנים, כששר הפנים רשאי להאריך את תוקפה לחמש שנים נוספות באישור ועדת הפנים. לפני שלוש שנים התבקשה ועדת הפנים להאריך בשלישית את כהונת הוועדה, ואז הובטח שזוהי ההארכה האחרונה.

חברי ועדת הפנים התבקשו על ידי הממשלה לאשר את המשך כהונתה של הוועדה המיוחדת, למרות שזמן כהונתה הקבוע בחוק הסתיים ב27.11. ועדת הפנים שינתה את הרכב חברי הוועדה המיוחדת, בכך שהוסיפה חבר נציג ארגוני הסביבה, וכן חבר של אחד היישובים הסמוכים (בנוסף לחבר מטעם הרשות המקומית הגובלת בחריש, ומשקיף נוסף מיישוב סמוך).

טענת "נושא חדש" שהעלה אתמול ח"כ אוסמה סעדי נמשכה על ידו לאחר שהגיע להסכמה עם מינהל התכנון, לפיה "ככל שתקודם תוכנית לתחנת מעבר או למסוף תחבורה, הוועדה המיוחדת תעשה את כל המאמצים להגיע להסכמה עם הרשות הגובלת".

עם זאת הדגיש ח"כ אוסמה סעדי: "אנו נגד חוק חריש על כל סעיפיו. הצהרת מינהל התכנון היא כל כך מובנת מאליה, היה צריך להכניס אותה מלכתחילה. אנו עומדים על כל ההסתייגויות שהגשנו לחוק ועמדתנו נגד החוק".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *