הונחה אבן הפינה לפארק העירוני של חריש

הונחה אבן הפינה לפארק העירוני של חריש

ביום שני השבוע התקיים טקס הנחת אבן הפינה לפארק העירוני המרכזי של חריש, שצפוי להיפתח לציבור בתוך כשנה וחצי. בטקס השתתפו ראש העיר יצחק קשת, מנהל חטיבה טכנית במשרד במחוז חיפה במשרד הבינוי והשיכון גנאדי אוסטרובסקי, חברי מועצת העיר ואנשי המקצוע בעירייה.

הפארק העירוני מוקם בלב העיר, בין שכונת הפרחים לשכונת החורש, והוא ישתרע על פני 103 דונם (51 מהם בשלב א' שיצא לדרך). גולת הכותרת של הפארק היא תיאטרון פתוח ענק ומרהיב שיוכל להכיל יותר מ-4,000 צופים. התיאטרון, שיוקם בליבו של הפארק העירוני, יהיה בנוי משלושה מפלסים ויאובזר במערכת שמע ותאורה מהמתקדמות בישראל.  המקום יונגש לאנשים עם מוגבלויות, ויאפשר בילוי על הדשא בימים שבהם התיאטרון לא יהיה פעיל.

טקס הנחת אבן הפינה. צילום: עמוס לוזון צלמים

עוד יכלול הפארק העירוני מתחמי משחק "אקסטרים" לבוגרים ולפעוטות, מתחם רכיבה אתגרית רב גילאי הכולל פאמפטרק, ווילפארק וסקייטפארק, מתחם ספורט הכולל מגרשי כדורעף חופים, סטריטבול, מיני פיץ', פטאנק ומתקני כושר, משטח ג'טים ובריכות אקולוגיות.

בתכנון הכולל של הפארק הושם דגש על קיימות, נגישות ותנועה רציפה לכל המשתמשים ובהם הולכי רגל, אנשים עם מוגבלויות, הורים עם עגלות, רוכבי אופניים ועוד. כמו כן הושם דגש על יצירת חוויה נופית לכל המתחם.

כהכנה לתכנון בוצעה מדידה מדוקדקת של העצים שמוגדרים עצים בוגרים ועצים ייחודיים כדי לשמר אותם במסגרת הקמת הפארק. רוב שטח הפארק נשאר חורש טבעי ובהתאם לכך יתאפיין בצמחיית חורש ים תיכוני.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *