הכנסת אישרה את המשך עבודת הועדה המיוחדת לתכנון ובניה חריש בשנתיים נוספות

הכנסת אישרה את המשך עבודת הועדה המיוחדת לתכנון ובניה חריש בשנתיים נוספות

חריש ממשיכה לגדול ולהתפתח: מליאת הכנסת אישרה השבוע בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק המאריכה את תוקף הועדה המיוחדת לתכנון העיר חריש.

את קידום הליך החקיקה בכנסת הובילו משרד הפנים ומשרד הבינוי והשיכון בהובלת השרים איילת שקד וזאב אלקין.

בשנים האחרונות מקדם משרד הבינוי והשיכון את תכנון והקמת העיר חריש ומשקיע משאבים ומאמצים רבים בפיתוח  העיר תוך התחשבות בכלל נתוני האזור, הסביבה והתושבים.

המשרד שם לו למטרה לייצר מצב בו התושבים העוברים להתגורר בעיר, יגיעו לעיר מפותחת ומתקדמת מבחינת תשתיות ומבחינת השירותים המוניציפליים בה, וכך אכן קורה בימים אלה. אכלוס העיר החל לפני כחמש וחצי השנים בתקופה בה התגוררו בה אלף תושבים, כיום העיר מונה מעל ל-30,000 תושבים. נכון להיום נבנו בעיר חריש מעל 12 אלף יחידות דיור, כאשר מעל 10 אלף כבר קיבלו תעודת אכלוס.

על פי ההצעה שאושרה הלילה, ראש רשות מקומית שהוא חבר המועצה הארצית לתכנון ובנייה יכול למנות כממלא מקומו את מהנדס הרשות המקומית. כמו כן, מוצע לשנות את ההרכב הקבוע של כל ועדה מיוחדת כך שיכלול נציג של ארגוני הסביבה.

באשר לוועדה המיוחדת חריש, אושרה הוראת שעה לתקופה של 27 חודשים שתאפשר את המשך פעולתה. בתקופה זו, יכהנו בוועדה שני חברים נוספים – אחד מרשות מקומית גובלת ואחד מרשות מקומית סמוכה. כמו כן ימונה משקיף מרשות סמוכה אחרת. הוועדה המיוחדת, המשלבת סמכויות של ועדה מקומית ומחוזית גם יחד, פועלת מזה 13 שנה לקידומה של העיר החדשה של ישראל – חריש.

הוועדה אישרה מספר רב של תכניות הכוללות למעלה מ -14 אלף יח"ד וכחצי מיליון מ"ר שטחים לתעסוקה.

 

שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין: "אני מברך על אישור הכנסת להארכת עבודתה של הועדה המיוחדת בשנתיים נוספות. אישור זה, מהווה צעד משמעותי לעיר חריש  שיאפשר לוועדה המיוחדת של חריש לקצר את לוחות הזמנים ולדאוג להכנת הקרקע הדרושה עבור המשך אכלוסה של העיר חריש בצורה מיטבית. אני סמוך ובטוח כי הוועדה תקדם את פיתוח העיר כמה צעדים קדימה  על מנת שהתושבים יזכו לגור בעיר מתקדמת בעלת איכות חיים גבוהה."

שרת הפנים, איילת שקד:"הלילה עבר חוק משמעותי לתושבי חריש, חוק תכנון ובניה לשנתיים נוספות, שנדרש לפיתוח והבניה של איזורי התעסוקה בחריש.

הועדה תתחיל לעבוד מיד ונמנה בה את מי שצריך על מנת שחריש תוכל לשגשג ולגדול. אני דואגת לפיתוח הכלכלי של חריש ועובדת בשיתוף פעולה מלא עם המועצה שבקרוב תהפוך לעיר".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *