המדריך למשחקי תינוקות

המדריך למשחקי תינוקות

למשחקים של תינוקות יש חשיבות רבה מאוד הנוגעת להתפתחות התקינה והטובה של כל תינוק הן מבחינה מוטורית, הן מבחינה רגשית, הן מבחינה שכלית והן מבחינה חברתית. כל הורה שאכפת לו מההתפתחות התקינה של התינוק שלו, יכול לרכוש כיום משחקים לתינוק בהתאם לשלב ההתפתחות של התינוק. 

כיצד רוכשים משחקים בהתאם לגיל של התינוק?

בחירת צעצועי התפתחות צריכים להיות תואמים לגיל התינוק.

בשלב הלידה ועד גיל שישה שבועות מדובר על השלבים הראשוניים בחייו של התינוק והוא כמעט לא מודע לכל המתרחש סביבו. מכיוון שלמרות זאת הוא מתחיל לשים  לב לגירויים שונים קלים סביבו ובמיוחד כאלה הנוגעים לשמיעה וראייה, כדאי מאוד להשכיב אותו על הבטן, להשמיע לו מוזיקה מרגיעה, להציע בפניו בעגלה או במשטח פעילות ציורים בצבעים מנוגדים או ספרים צבעוניים. 

שישה שבועות ועד שלושה חודשים

התנוחה המומלצת לשחק עם התינוק בשלב הזה הוא שכיבה על הבטן. במסגרת התנוחה המדוברת התינוק יכול להרים לזמן מה את ראשו ועל כן, רצוי לשחק אותו במגוון רחב של משחקים צבעוניים ומרעישים. התינוק יכול בשלב המדובר להזיז מעט את הצעצועים באמצעות רגליו וידיו ועל כן משטח פעילות או טרמפולינה יכולים להיות ממש טובים עבורו.

שלושה חודשים ועד תשעה חודשים

בהתחלת השלב המדובר התינוק עדיין לא יודע לזחול, אך עם הזמן  הוא בהחלט עתיד ללמוד כיצד להתהפך ולזחול. כאשר התינוק מתחיל להתהפך ולאחר מכן לזחול הוא מתחיל לנסות לגעת בחפצים שהוא רואה סביבה ועל כן, כדאי מאוד לרכוש לתינוק צעצועים צבעוניים ומרעישים שהוא יוכל לאחוז בהם וכן צעצועים מעודדי זחילה. מכיוון שבשלב המדובר לא פעם יתחילו לצוץ אצל התינוק שיניים, כדאי לרכוש עבורו צעצועי נשיכה שיקלו עליו את שלב בקיעת השיניים. גם חיות פרווה, בובות, ספרי בד ועוד מהווים צעצועים טובים מאוד לגיל המדובר.

 תשעה חודשים עד גיל שנה

בשלב המדובר התינוק מתחיל לשבת, לזחול, להרים בכוחות עצמו חפצים ואף להיעמד. הזריזים גם יתחילו ללכת בשלב הזה. ניתן לרכוש עבור התינוק הליכון ייעודי שיעודד אותו ללכת, בימבה ועוד. כמו כן, בכדי לפתח את המוטוריקה של התינוק כדאי לרכוש עבורו חרוזים גדולים או קוביות שהוא יוכל לבנות מהן מגדל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *