הסכם מייסדים- האם כדאי?       

הסכם מייסדים- האם כדאי?       

הסכם מייסדים הוא חוזה משפטי עסקי שמסדיר את הזכויות של הצדדים בהקמת חברה וכן מסדיר את דרכי ההתנהלות. חשוב מאוד לחתום על ההסכם המדובר וזאת בכדי להימנע עוד לפני שמקימים את החברה בפועל מחלוקות וויכוחים שיכולים להיווצר כאשר עומדים בפני הצורך לקבל החלטה עסקית כזאת או אחרת. כמו כן, הסכם מעין זה יכול למנוע מחלוקות שיכולות להופיע לפני כניסה של משקיעים בחברה ועוד. כלומר, מדובר על הסכם שיש לו חשיבות משמעותית מאוד המשפיעה על הכישלון או ההצלחה של המיזם וחשוב כי הסכם מייסדים יערך על ידי עורך דין חברות מקצועי ומנוסה בתחום.

הסכם מייסדים- במה מדובר?

הסכם מייסדים הוא הסכם דומה להסכם שותפים מבחינת האופי והמטרות שלו. ההבדל בין ההסכמים הללו גובל פחות בתכנים של כל אחד מהחוזים, אלא יותר באופי הפעילות וכן המסגרת של ההסכם: אם מדובר על חברה בע"מ, יהיה צורך לחתום על הסכם מייסדים, אם מדובר לעומת זאת על שותפות, יהיה צורך לחתום על הסכם שותפים.

הנושאים העיקרים בהסכם מייסדים נקבעים בהתאם לאופי של החברה, ליחסים בין היזמים השונים וכן בהתאם לתנאים העומדים על הפרק בכל חברה. הנושאים הבולטים שניתן למצוא במרבית ההסכמים הללו יהיו: סעיף אשר מתאר בצורה מדויקת את הסמכויות, התפקידים וההתחייבויות של כל אחד מהיזמים כלפי השותפים בחברה וכלפי החברה, סעיף אשר יקבע מה עושים במקרה של סכסוכים, סעיף אשר מתייחס לאופן החלוקה של הנכסים של החברה והמניות שלה במקרה שבו יהיה פירוק לחברה או ששותף יעזוב וכן, סעיף אשר יבחן האם כל החלטה שנוגעת לחברה תקבע על ידי הרוב או על ידי בעלי המניות בלבד.

מה עוד יכלול הסכם מייסדים?

הסכם מעין זה יכלול מינוי של דירקטוריון וכן מינוי של בעלי תפקידים נוספים, סעיפים שונים שרלוונטיים לצורך שמירה על המידע שיצטבר בחברה על מנת שלא יזלוג החוצה וכן הגנה על היזמים ושמירה עליהם כבעלי עניין בחברה. יהיה גם סעיף שיגדיר למי יש זכות חתימה על מסמכים שונים וביצוע פעולות שונות בחברה וכן תנאים שונים לביטול ההסכם. כמו כן, ההסכם יקבע את מיקום הקמת החברה, נושא חשוב מאוד מההיבט של רגולציה ומיסוי.

מדובר על הסכם חשוב מאוד שיש לערוך רק על ידי עורך דין מקצועי ומוסמך בתחום. אם אתם מעוניינים לערוך הסכם מייסדים, כדאי שתבחרו את עורך דין שניר חזוט, אשר ידוע כטוב ביותר בתחום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *