הקיץ הישראלי והיתושים

הקיץ הישראלי והיתושים

כמו שאתם זוכרים ויודעים , הקיץ הישראלי שלנו ידוע כקיץ בהם הימים מאוד חמים ועתירי לחות. עם בוא הקיץ מגיעה עונת הייתושים והחרקים המעופפים. החרקים המעופפים מתחילים להופיע בעיקר עם בתחילת האביב ונשארים איתנו בקיץ ואפילו התחילו להישאר איתנו גם בחורף ( אולם לא באותן הכמויות כמו שנמצאים איתנו בחורף). היתושים היא חרק מעופף קטלני שיכול להעביר בקלות מחלה מאדם אחר ואדם אחר. בין המחלות הנפוצות שיתושים יכולים להעביר היא מחלת המלריה. הלאחר שהייתושים עוקצים אותנו הם גורמים לנו להתגרד, להרגיש תחושת אי נוחות ולמעשה העקיצה שלהם אף יכולה  פתח אלרגיה. קוטל יתושים חזק יכול לגרום לכם להפסיק להיעקץ , להתגרד ולסבול.

בארץ, ישנם מספר פתרונות כדי להימנע מעקיצות היתושים: נרות, תרסיסים, משחות, קוטל יתושים, רולים, צמיד שמרחיק יתושים, קוטל יתושים בצורת מחבט ועוד… הפתרון הכי טוב למניעת עקיצטת ייתוש הוא קוטל יתושים. קוטל יתושים חזק יכול לקטול את היתוש מיידי וזאת בניגוד לתכשירים , משחות או נרות שאינם גורמים להדברה נגד הייתוש. משחות למשל, מרחיקות את הייתוש וכאמור אינן קוטלות אותו ולכן הוא יכול לחזר. אם נרצה לדייק, בוודאי תופתעו לשמוע שמי שעוקץ אתכם היא הייתושה ( נקבת הייתוש) ולא הייתוש. הייתוש הוא חרק מעוף שניזון מצוף של פרחים בדיוק כמו הפרפרים. ואולם, נקבת הייתוש היא הערמומי מבין השניים שכן היא זו שעוקצת אותנו. הייתושה היא זו שעוקצת מאחר והיא שקוקה לחלבונים הנמצאים בדם שלנו לייצור הביצים.

בעת שהייתושה עוקצת היא למעשה פוצעת אותנו ועושה לנו חריץ קטן בעור. באמצעות החדק שלה היא שואבת את הדם שלנו. בזמן שאיבת הדם, הייתושה מסננת את המים שבדם שלנו ומפרישה את המים החוצה באמצעות החלק האחרי של גופה. כפי שנכתב למעלה, היתושה זקוקה לחלבונים אשר נמצאים בדם שלנו ולא למים כדי לייצר ביצים ולכן מסננת אותם. המים רק מכבידים ומעמיסים על גופה הקטן יחסית ולכן היא מסננת אותם מהר ככל שניתן תוך כדי שאיבת הדם.

קוטל יתושים חזק הוא קוטל יתושים עם שנאי חזק ונורה המפיצה אור אולטרא סגול. ישנם הרבה סוגים של קוטל יתושים וקוטל יתושים המומלץ ביותר הוא קוטל יתושים מוסקיטו איטלקי. קוטל יתושים מוסקיטו הוא קוטל עם שנאי מאוד עוצמתי היכול לקטול בנוסף לייתושים גם חרקים מעופפים אחרים כמו : זבובים, פרפרים, ברחשים ועוד.

בתוך כל קוטל ייתושים שמשווק ונמכר בחנויות יש נורת אולטרה סגול המפיצה אור סגול. מחקרים רבים הוכיחו שהחרקים נמשכים לאור סגול ולכן בכל קוטל יתושים מצוייה הנורה הזו אשר מושכת אליה את הייתוש. חשוב שתדעו שהנורה היא לא זו שקוטלת את היתוש, אלא רק מושכת אותו אליו. מי שקוטל את היתוש זה השנאי. אז בשביל לכם לסבול, רכשו קוטל יתושים מומלץ מסוג מוסקיטו והפסיקו עם העקיצות ועם הגירודים.

המאמר בחסות חדשות bignews

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *