הקשר הישיר בין סופחי לחות לתוצרת יבול של הגידולים ההידרופוניים 

הקשר הישיר בין סופחי לחות לתוצרת יבול של הגידולים ההידרופוניים 

בתחום הגידול צמחים, ההצלחה תלויה באקלים שבו הוא גדל, וכן בלחות ובמשקעים בו הוא צומח, כמו כן בזרימת האוויר ובתאורה שהוא זקוק לה שלרוב נעשית באמצעות נורות לד מותאמים למחזוריות של תאורת הצמח.

נורות לד –  ולכן מידת הלחות בחדר גידול הוא פרמטר חשוב מאוד לאורך כל שלבי הגידול. כפי שהזכרנו, לרמת הלחות יש השפעה ישירה על הצמח וכן על בריאותו. ישנם כמה סוגים של שלבי גידול, בחלקם יש צורך בעודף לחות ויש כאלה המשתמשים במחוללי לחות וישנם צמחים שעודף לחות מזיק להם ולכן יש צורך להשתמש בסופח לחות שאחראי על קליטת הלחות שבאוויר וכן על הוצאת אוויר יבש יותר. ואולם, סופח לחות בתחום הפרטי מסייע בהתמודדות של בעיות שונות של טחב, עובש ונזקים שונים הנגרמים כתוצאה מרטיבות בקירות- אך מלבד להיותו פועל באופן עצמאי, לשם קבלת תוצאה מהירה ואופטימלית יש להפעיל גם מכשיר שייצר סירקולציה של אוויר וישמור על טמפרטורה מסוימת בכדי לווסת את הלחות. אך חשוב לציין, כי לא כל הדגמים של סופחי הלחות יכולים לעבוד בטמפרטורות נמוכות.

סופח לחות –  כמו כן, ידוע לכל המגדלים צמחים כי ייבוש באמצעות סופחי לחות הם הפתרון היחידי המתאים ביותר לשמירה על מידת הלחות הנדרשים בתחום החקלאות וכן לאלו המגדלים באופן עצמאי גידולים הידרופוניים שונים. משום שיבשני אוויר סופחי לחות יודעים לשמור על התנהלות כל תהליך הייבוש כפי שנגדיר את תוכנית השליטה מראש, ובכך נוכל לשמור על איכות הזרעים של הצמח וכן על תוצרת מקסימלית של היבול. ולכן, אנשים וחקלאים המגדלים צמחים יודעים כי קיים קשר בין הסופח לחות, הטמפרטורה ונורות הלד לבין שיפור התפוקה בגידולים הידרופוניים וכן בתפקודי הצמח במהלך התפתחותו. כמו כן, אלו המגדלים צמחים מודעים לקשר הישיר ולכן נותנים את מירב תשומת הלב לרמת הטמפרטורה וללחות על מנת למקסם את יבול הצמחים. ואולם, לא כל המגדלים בהכרח מבינים כי שילוב של הטמפרטורה והלחות היחסית הוא המשפיע הקובע את כמות אדי המים שהצמח יפלוט מהעלים לאוויר בכדי לווסת את הטמפרטורה של עצמו. משום שהצמחים משתמשים במאגרי המים שלהם בכדי לשמור על האיזון של הטמפרטורה, וזאת תוך כדי שהם שואבים מים דרך השורשים- ורק כדי לפלוט את הרוב של המים בחזרה לאוויר כאדי מים דרך הנקבוביות הקטנות הנמצאות בעלים שלהם.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *