זוגיות טובה אל מול זוגיות לא טובה

זוגיות טובה אל מול זוגיות לא טובה

בכדי שזוגיות תהיה יציבה וטובה, היא צריכה להיות מספקת. בני הזוג צריכים להשקיע בזוגיות ולהבין כי יש לשלב את הצרכים של כל אחד מהם בזוגיות. זוגיות טובה מושתת על בטחון כלכלי, ביטחון ביציבות של הזוגיות, אינטימיות וקרבה, הערכה הדדית בין בני הזוג, עניין, חברות טובה, יכולת תמידית לשתף ולקבל הקשבה ותמיכה, הורות טובה במידה ויש ילדים ועוד. אם אתם מרגישים שהזוגיות שלכם לא מספיק טובה או לוקה בחסר, חשוב מאוד שתמצאו את הדרך להפוך אותה לזוגיות טובה.

למה זוגיות קשה לפעמים?

חשוב מאוד להבין כי גם זוגיות טובה יכולה להיות מורכבת ולא פשוטה. טבעי מאוד שיש קשיים בזוגיות וזאת בשל כך שדי נדיר שבני זוג תואמים ביניהם באופן מוחלט. לכל אחד מבני הזוג יש את הצרכים שלו, את הרצונות שלו וכן, את האופי הייחודי שלו. לא תמיד בני הזוג מצליחים להבין באופן מוחלט את הצורך של האחר. מתח יכול להיווצר בזוגיות ולהעיב על הזוגיות בשל סיבות שונות. לא פעם אחד מבני הזוג חש כי האחר לא מבין אותו ומצד שני, הוא איננו מדבר על זה אלא שומר בבטן. במצב שכזה, יתכן כי ייווצר משבר כלשהו שמושתת על חוסר תקשורת, כנות, שיקוף ושיתוף. בשל העובדה שבני הזוג כאמור שונים זה מזה, חשוב מאוד להבין שבכדי ליצור זוגיות טובה יש להשתית אותה באופן תדיר על ערכים של שיתוף, שיחה, הקשבה, הכלה ושיקוף. אין צורך להסתיר מבני הזוג רגשות שונים, אין צורך להסתיר ממנו תחושות. חשוב מאוד שתהיה פתיחות בין בני הזוג וכנות.

כיצד עובדים על קשיים בזוגיות?

גם אם יש לכם קשיים בזוגיות, זה בהחלט לא אומר שבחרתם זוגיות לא טובה. מרבית הקשיים ניתנים לעבודה כל עוד יש רצון טוב של בני הזוג וכן, כל עוד שוררים ביניהם כבוד ואהבה. בכדי להתמודד עם קשיים בצורה טובה יש צורך שכל אחד מבני הזוג ירצה באמת בטובתו של האחר. חשוב לדעת כי גם אם לא הצלחתם לצאת ממשבר זוגי כלשהו באופן עצמאי על ידי הקשבה, שיתוף והכלה, עדיין תמיד אפשר לפנות לייעוץ מקצועי או טיפול זוגי שיכולים לסייע לכם לראות דברים בצורה אחרת. אם אתם חשים כי אתם במבוי סתום בזוגיות שלכם, אל תהססו לחפש מטפל זוגי שיתאים לשניכם. לא פעם מטפל זוגי יקיים פגישות עם כל אחד מבני הזוג באופן נפרד וכמובן גם עם בני הזוג יחד ויסייע להם להתגבר על משבר בזוגיות. לא כדאי לוותר על זוגיות בשל משברים.

מתי הזוגיות לא טובה?

כמובן שיש גם מצבים שבהם הזוגיות לא טובה ובהחלט לא צריך להיאבק עליה. אם אחד מבני הזוג חש מושפל באופן תדיר על ידי בן או בת זוגו, אם ישנה מערכת יחסים אלימה מבחינה פיזית או מילולית, אם אחד מבני הזוג חש רתיעה ופחד מבן או בת זוגו ואם מערכת היחסים מקטינה אותו וגורמת לו להתעורר בכל בוקר מחדש בתחושה לא טובה, חשוב מאוד שתעלה השאלה למה אני נשאר עם בן או בת הזוג? האם מכוחו של הרגל? האם מפחד להיות לבד? האם בשל החשש לגבי התגובה של בן או בת הזוג ועוד. במקרה של מערכת יחסים לא טובה, שמושתת על פחד או על כל דבר שלילי אחר, חשוב מאוד למצוא את הדרך לסיים את מערכת היחסים הזוגית בצורה מכבדת. אם אתם חוששים, תמיד תוכלו לפנות לסיוע מחברים או בני משפחה או לייעוץ מקצועי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *