כל מה שצריך לדעת על איתור נזילות מים

כל מה שצריך לדעת על איתור נזילות מים

חושדים שיש לכם נזילת מים מאחד הצינורות? רגע לפני שאתם מזעיקים אינסטלטור, פנו לעצמכם שמונה דקות בדיוק וקראו את הכתבה שהכנו במיוחד עבורכם

אין ספק שנזילת מים היא עניין מלחיץ למדי: אף אחד לא מעוניין לשאת בהוצאות הכרוכות בתיקון נזילות צנרת וכפי שאתם ודאי יודעים, נזקי צנרת עשויים להוביל לשורה ארוכה של נזקים משניים. ובכל זאת, בתקלות צנרת צריך לטפל במהירות האפשרית ועל כך נאמר, יפה שעה אחת קודם. אז איך תדעו שיש לכם נזילה, באילו מקרים השימוש במצלמה תרמית יהיה מיותר לחלוטין ומה חשוב לוודא מראש לפני שמזמינים איתור נזילות מים באמצעות מצלמה תרמית? כל הפרטים בכתבה שלפניכם.

רגע לפני שמתקשרים לאינסטלטור

ישנם סוגים שונים של תסמינים שעשויים להעיד על נזילה בצנרת הביתית, שעונים להגדרה של "תסמינים שאינם ספציפיים". הכוונה היא למגוון רחב של תסמינים שעשויים להעיד על שורה ארוכה של בעיות שונות ולאו דווקא מעידים בהכרח על נזילות צנרת. כך לדוגמה, אם לאחרונה הבחנתם ברטיבות בקיר חדר השינה, יתכן מאוד שמקור הרטיבות בכלל בבעיית איטום, שאין לה שום קשר לבעיות צנרת.

כדי לדעת מה מקור התסמינים שהבחנתם בהם לאחרונה, כל שעליכם לעשות זה לסגור את השיבר הראשי שאחראי לאספקת המים לדירה. לאחר מכן עליכם לוודא שכל הברזים בבית סגורים, להמתין עשר דקות בדיוק ורק אז לפתוח מחדש את השיבר הראשי. כעת הביטו במונה המים: אם המחוג מסתובב, סימן שאחד הצינורות תקול שכן במצב תקין לא אמורים היו לזרום מים בצנרת. אם המחוג לא מסתובב, ככול הנראה מקור התסמינים לא בבעיית צנרת אלא בבעיה אחרת לגמרי.

האם יש צורך לעשות שימוש במצלמה תרמית?

אינסטלטור תל אביב שעושה שימוש במצלמה תרמית, לרוב יגבה מחיר גבוה יחסית עבור הבדיקה. לכן חשוב לדעת שלא תמיד מדובר בבדיקה הנחוצה ביותר. למעשה במקרים רבים מדובר בבדיקה מיותרת לחלוטין. כך לדוגמה, אם חשבון המים שלכם מעיד על צריכה גבוהה במיוחד וברור לכם שאין נזילה בצנרת הביתית, ככול הנראה מדובר בנזילה מהצנרת בחצר או בגינה. כיוון שהצנרת בחצר או בגינה מונחת עמוק מתחת לפני האדמה, רוב הסיכויים שהמצלמה התרמית לא תוכל לזהות אותה.

כמו כן מצלמה תרמית לא תועיל לכם אם הצנרת מותקנת מתחת למשטחים מבודדים שעשויים מעץ או שיש לדוגמה. בדיוק כך אין גם צורך להשתמש במצלמה תרמית כשמדובר בחשד לנזילה בצנרת הביוב. במקרה הזה, יש לעשות שימוש במצלמת סיב אופטי לאיתור הנזילה.

מה חשוב לסכם מראש מול האינסטלטור לפני הבדיקה?

להלן מספר דברים שחשוב ואף קריטי לברר ולסכם מראש מול אינסטלטור תל אביב לפני שנותנים אור ירוק לביצוע בדיקה לצורך איתור נזילות מים באמצעות מצלמה תרמית:

  • ודאו מראש שבתום הבדיקה יועבר לידיכם דו"ח ממצאים הכולל את כל הליקויים והכשלים שהתגלו באמצעות המצלמה או כל אמצעי אחר. כמו כן הדו"ח צריך לכלול פירוט של הצעות לטיפול בבעיות שהתגלו, הצעת מחיר מפורטת לטיפול בתקלה, שם הבודק, מיקום הבדיקה, תאריך הבדיקה וממצאים ויזואליים שונים בדגש על תצלומים שצולמו במהלך הבדיקה.
  • חשוב מאוד לוודא שהאינסטלטור הוא בוגר של קורס תרמוגרפיה או אינסטלטור מוסמך עם התמחות בתחום של איתור נזילות. חשוב להבין שגם אתם יכולים לרכוש מצלמה תרמית מבלי שיהיה לכם מושג כיצד להפעיל אותה או כיצד לקרוא את הנתונים שהיא מספקת. לכן חשוב לוודא שמדובר בבעל מקצוע רציני ולא באינסטלטור שבמקרה רכש לעצמו מצלמה תרמית ותו לא.
  • ודאו שלא תצטרכו לשלם עבור הבדיקה אם בסופו של דבר בעל המקצוע לא יוכל לאתר את הנזילה. בהקשר זה נציין עוד כי יש לוודא מראש שלא תצטרכו לשלם תשלום נוסף מעבר לעלות הבדיקה, אם בסופו של דבר יהיה צורך לעשות שימוש באמצעי בדיקה נוספים לאיתור הנזילה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *