למה חשוב לקנות נעלי ריצה למרתון?

למה חשוב לקנות נעלי ריצה למרתון?

פציעות, נזקים, כאבים ויבלות הם רק חלק קטן כתוצאה של בחירת נעל לא נכונה עבורך

להימנע מפציעות

תחילה, יש להבין שאין תשובה חד משמעית לשאלה איזו נעל הכי טובה?, מכיוון שכל אדם עוסק בפעילות אחרת ולכל אדם יש מבנה כף רגל שונה. למרתונים ולפעילות ספורטיבית יתרונות רבים, כמו שריפת שומנים, חיזוק השרירים והסיבולת לב ריאה, זמן להתנתק, להירגע, להוציא עצבים או לבלות עם חברים.

על מנת לשמור על גופנו, להימנע מפציעות וליהנות מהספורט, נצטרך לבחור נעל המתאימה למבנה כף הרגל שלנו ולפעילות הספורטיבית שאנו עוסקים בה. אם הנך משתתף במרתונים, אז תעדיף לקנות נעל עם עקב גבוה, על מנת לבלום את הזעזועים הרבים, מפני שהעקב פוגש ראשון את הקרקע . השתתפות במרתון, כוללת מרחקים ארוכים, לאחר ריצה ממושכת מצטבר לחץ רב על כפות הרגליים, מעטים יודעים את כובד הלחץ, אדם השוקל שבעים וחמישה קילוגרם יכול להעמיס על כפות רגליו לחץ, שמשקלו שווה ערך ל- מאה עשרים וחמישה טון לאחר ריצה ארוכה.

כף הרגל שלך

בכף הרגל שלנו ישנן עשרים ושמונה עצמות המחוברות דרך שלושים וחמישה מפרקים, מבנה זה יוצר שלוש קשתות, ביניהן פנימית, חיצונית ורוחבית. כשאנו הולכים או רצים קשתות אלו קורסות ויוצרות בלימת זעזועים טבעית. לכן מומלץ לבדוק קודם איזו נטייה יש לכף הרגל שלך, למשל אם יש לך קריסה פנימית, אתה תזדקק לנעליים המעניקות תמיכה באזור הקשת של כף הרגל. אם יש לך פלטפוס אז רצוי לרכוש מדרס מתאים.

לאחר שמצאת מה היא נטיית כף הרגל שלך עוד לא סיימת, כעת תצטרך להתאים את סוג הנעל לפעילות שהנך עוסק בה. אם אתה רץ בשטח תזדקק לנעליים חזקות עם בולמי זעזועים חזקים, אך אם אתה משתתף בתחרויות ריצה ומרתונים, תזדקק לנעליים קלות יותר שיאפשרו לך לנוע בקלילות ולהיעזר במדרסים לריצה. בנוגע למידה תמיד מומלץ לרכוש נעל שגדולה בחצי מידה ממידת כף הרגל שלך, כיוון שבמהלך הפעילות כלי הדם מתרחבים ואיתם האיברים שלנו מתרחבים מעט.

מומחים שיתאימו לך את הנעל ואת המדרס המתאים לפעילות שבה אתה עוסק עם אחריות, התאמה חוזרת ושירות מקצועי

https://www.betterbalance.co.il/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *