ניתוחים פוסט בריאטריים – להשלים את הלוק

ניתוחים פוסט בריאטריים – להשלים את הלוק

מה עושים כאשר גם לאחר ניתוח לקיצור קיבה, עודפי העור שנותרו מונעים מהמנותחים להגיע למראה הרזה אליו שאפו. הכירו את הניתוחים הפוסט בריאטריים שמסייעים להגיע לתוצאה הסופית המושלמת

ד"ר תומר אייזנברג, מומחה לכירורגיה פלסטית בכללית אסתטיקה, ומנהל השירות הפוסט בריאטרי במרכז הרפואי סורוקה

מגפת ההשמנה של המאה ה-21 מביאה איתה תופעות נוספות. אחת מהן היא עלייה בכמות הניתוחים לקיצור קיבה שנקראים בשפת הרפואה "ניתוחים בריאטריים". מדובר על ניתוחים שקיימים כבר עשרות שנים ויודעים להביא תוצאות טובות בעיקר עם שיתוף הפעולה של המנותחים בשינוי אורח החיים.

בישראל מבוצעים יותר מ-9,000 ניתוחים בריאטריים בכל שנה (!), אך בעבור חלק מהאנשים שעברו ניתוח לקיצור קיבה, המראה אינו מושלם גם לאחר ירידה משמעותית במשקל. אצל רבים נותרים עודפי עור המשמשים מעין מזכרת למצב הקודם. עם הזמן עודפי העור האלה שהיוו עד כה מפגע אסתטי בלבד, עלולים להפוך גם למפגע בריאותי של ממש עם לדקות בעור, שפשפת בקפלים שנוצרו, פטריות שונות ועוד.

כאן הרפואה הכללית והרפואה האסתטית משלבות ידיים ומעניקות פתרון ארוך טוח – ניתוח פוסט בריאטרי. מדובר על ניתוח שמבסגרתו רופא מומחה בכירורגיה אסתטית מסיר את עודפי העור והקפלים בנוצרו לאחר הירידה במשקל, ומבצע מתיחה של העור אם יש בכך צורך ולמעשה מעצב מחדש את מבנה הבטן, המותניים, הידיים והגב (כל מטופל וההתאמות שהוא או היא צריכים):

  • הרמת עכוז ומילוי עור ש"התרוקן"
  • תיקון החזה באמצעות: הגדלה, הרמה או עיצוב מחדש
  • מתיחת זרועות
  • מתיחת ירכיים
  • מתיחת בטן או גב
  • ועוד.

ניתוחים כאלה מבוצעים בעיקר בבתי החולים, או במרפאות האסתטיקה הגדולות שמתמחות בניתוחים פלסטיים. ההליך יוצע למטופלים רק לאחר שהשלימו שנה מאז עברו את ניתוח קיצור הקיבה, כדי לוודא שהגוף השלים את הטראומה שלאחר ההליך והגיע למצב קבוע, וממנו מתאפשר לבצע את השינוי האסתטי הנדרש.

כמו בהליך בריאטרי, גם בניתוח פוסט בריאטרי ישנה משמעות לצוות רב מקצועי תומך שילווה את המנותחים, בסיוע מומחיות בתזונה, ייעוץ פסיכולוגי, קבוצות תמיכה ועוד. מדוע נדרשת מעטפת תמיכה שכזאת? ובכן, אנשים רבים שמתמודדים עם דימוי גוף נמוך לאורך זמן עלולים לשקוע בדיכאון, חלקם נמנעים מחשיפת גופם בציבור או מקיום יחסי מין, אפילו עם בן או בת הזוג, מתוך בושה וחשש.

מי מתאים לעבור ניתוח פוסט בריאטרי?

אני ממליץ שלא לבצע ניתוחים כאלו אצל מטופלים שלא הגיעו למשקל היעד שלהם או שמתקשים לשמור על משקל תקין לאורך זמן, משום שניתוח אצל מטופליפם כאלה לא ישיג תוצאה טובה לאורך זמן, והם עלולים לחוות הטופעה של עודפי עור בעתיד בשל חוסר היכולת לשמור על משקל קבוע. חשוב להבין כי אלו אנשים שכבר עברו הליך כירורגי משמעותי, ולא מומלץ להעביר את הגוף כמות רבה של ניתוחים ללא הצדקה רפואית

אם אתם חושבים שאתם מועמדים שמתאימים לניתוח פוסט בריאטרי ורוצים לצאת לדרך חדשה עם מראה משפור שיתאים להרגשה הפנימית לאחר הירידה במשקל, יש לנות להתייעצות עם רופא מוסמך, המנוסה בטיפולים מהסוג הזה. רופאים כאלה ניתן למצוא בקופות החולים וביחידות הפוסט בריאטריות בבתי החולים.

לפרטים נוספים וקביעת פגישת ייעוץ לחץ כאן:

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *