עוד עקיצות באות בקיץ

עוד עקיצות באות בקיץ

כולנו טועים וחושבים שמי עוקץ אותנו הוא הייתוש, אבל כולם טועים. היתוש הינה חרק מעופף שניזון בעיקר מצוף של דבורים ואילו הייתושה היא זו שעוקצת אותנו ויש לה סיבה ברורה לכך.

הדברה – הייתושה זקוקה לחלבונים הנמצאים בדם שלנו לצורך ייצור הביצים שלה.  לרב הייתושה ניזונה מפירות, אך כשהיא צריכה לייצר ביצים היא מחפשת ייצורים חיים כדי לשאוב מהם את הדם. בעת העקיצה, היתושה עושה לנו חור קטן בעור ומחדירה לגוף שלנו את הרוק שלה שבו מצויים חומרי קרישה מעכבים שמטרתם לעכב את תגובת מערכת החיסון שלנו. בעצם כך, לוקח למערכת החיסון שלנו כמה שניות להגיב ובכך אנחנו לא מרגישים את העקיצה, בו בעת היתושה מסיימת את "ארוחת הדם" שלה וכשהיא מסיימת או לקראת סיום אנחנו מרגישים את העקיצה, האיזור מתחיל להתנפח, להיות אדום ואנחנו מתחילים להתגרד.

היתושה יכולה לשאוב עד שישה מ"ג של דם שזו כמות גדולה מאוד ביחס למשקל גופה שהינו שווה ואפילו קטן מכמות זו. לאחר שהייתושה מסיימת את ארוחה, היא הופכת להיות כבדה יותר, אך עדיין השרירים החזקים שלה מאפשרים לה לעוף עם תוספת של משקל כזה למשקל גופה.

זה לא סוד שבמקומות שבהם ישנם מאגרי מים, אז כמות הייתושים או ליתר דיוק הייתושות גבוהה יותר. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שהיתושות מטילות את הביצים שלהן במאגרי מים עומדים ( לא זורמים) ולכן יש להימנע ככל שניתן להשאיר מאגרי מים עומדים וגם הקטנים היותר בסביבת מגוריכם.

צילום: pixabay

לאחר שהייתושה מטילה את ביציה, ייבקעו זחלים מהביצים שניזונים בחומרים הנמצאים בתוך המים שלבסוף יהפכו לגולם ואז לייתוש .

הייתושה זקוקה למנוחה של יומיים שלושה בכדי לעקל את הדם ששאבה מאיתנו ועל מנת לייצר את הביצים ואז מאתרת מאגר מים לצורך הטלת הביצים שלה. לאחר שזו נחה והטילה את ביציה ממשיכה הייתושה לחפש את "הקורבן" הבא ובמהלך חייה הקצרים הנמשכים בחודש, ממשכיה לעקוץ, לייצר ביצים , להטיל אותן וכך חוזר חלילה מחזור חייה של היתושה, אלא אם תשתמשו בקוטל יתושים חזק, קוטל יתושים מוסקיטו שיימנע מהייתושה לעקוץ אתכם.

מדוע ישנם אנשים שנעקצים יותר ונעקצים פחות?

היתושה  היא חיה בררנית והיא מחליטה על סמך פרמטרים מסויימים את מי היא רוצה לעקוץ , ולכן אם בחדר אחד יהיו כמה אנשים, אז ייתכן מאוד שרק חלק ייעקצו והיתר לא ייעקצו כלל.

אלו הם הסיבות לפיהן הייתושה בוחרת את מי לעקוץ:

כמות הפחמן הדו חמצני שאנו נושפים , ריח הזיעה שאנו פולטים , חום הגוף שלנו, וסוג הדם שלנו.

הפתרון למניעת עקיצת ייתוש:

בארץ, קיימים ומשווקים לא מעט פתרונות כדי להימנע מעקיצות ייתוש כגון: התקנת רשתות, משחות, תרסיסים, צמידי מרחיקי יתושים, נרות, קוטלי יתושים ועוד.

קוטל יתושים חשמלי או בשמו הנוסף קטלן יתושים הוא מוצר חשמלי מהפכני המפיץ אור אולטרא סגול ותפקידו לקטול את הייתוש. קוטל יתושים חזק עובד בצורה כזו שהמנורה האולטרא סגול מושכת אליה את הייתוש אל תוך הרשת החשמלית וברגע שהייתוש מתקרב, אז השנאי החזק קוטל אותו. שימו לב שבשונה למשחות  , תרסיסים ופתרונות אחרים ,קטלן יתושים קוטל את הייתוש ולא רק מרחיק אותו. לכן, אם אתם נמצאים במקום בו יש לכם אפשרות לחבר את קוטל יתושים לחשמל, הפתרון המומלץ ביותר הוא להשתמש בקוטל יתושים חשמלי שייקטול את הייתוש ולא רק יבריח אותו.

קוטל יתושים מוסקיטו הינו קטלן יתושים בטיחותי לשימוש, אינו מפיץ חומרים רעילים, חסכוני בחשמל, קוטל סוגים רבים של חרקים מעופפים, קל לניקוי, קל להפעלה, קל לתחזוקה ועוד.

אז למה את מחכים? רכשו עוד היום קטלן יתושים מוסקיטו איטלקי, קוטל יתושים מספר אחד בעולם.

המאמר בחסות חדשות הרצליה BN

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *