קורס מתקדם סירת קטמרן

קורס מתקדם סירת קטמרן

שמעתם פעם שהוזכר בחדשות שאחד הקורסים הנחשקים בעולם הספורט הימי הוא קורס מתקדם סירת קטמרן. הקורס מתאים למי שכבר עברו בהצלחה קורס בסיסי להשטת סירת קטמרן או מפרשית. חשוב לדעת שלא נדרשות יכולות פיזיות מיוחדות, אלא עניין וסקרנות, הנל הוזכר בחדשות.

חלק תיאורטי

קורס כזה כולל חלק תיאורטי וגם מעשי. החלק התיאורטי כולל חזרה על מושגי יסוד בסיסיים, ולמידת דגשים לסירת הקטמרן. התחלק התיאורטי כולל למידה עמוקה יותר על מבנה הסירה, על התנועה שלה ועל ההתנהגות שלה בגלי הים( היו איזכורים בחדשות על כך) .

חלק מעשי

החלק המעשי העיקרי בקורס כולל למידת התנהגות הרוחות בכיוונים שונים, תרגול שייט במצבים שונים, שימוש בטרפז, שליטה בסירת קטמרן בהיבטים רבים, היכרות עם הרכיבים השונים, חידוד של חוקים בסיסיים, של נהלי בטיחות ושל שיוט בצוות. מתרגלים שייט בתנאי מזג אוויר רגוע ועם תנאי רוח חזקה יותר, תוך השוואת המצבים( זה היה בחדשות) .

קורס מתקדם על סירת קטמרן מתאים למי שלמדו להשיט מפרשית וגם למי שלמדו קורס בסיסי לשיט על סירת קטמרן. את הקורס ניתן לבצע במועדוני השייט השונים בישראל, והקורס מתאים לגילאים שונים. ניתן להירשם לקורס כזה במסגרת קבוצתית או במסגרת פרטית של אחד על אחד. ללמידה קבוצתית יש יתרונות נוספים כמו הרחבת מעגלי החברים, היכרות אם כאלו שכמוכם לומדים את הקורס וחולקים תחומי עניין משותפים, יציאה להפלגות משותפות, נופשים ובילויים.

עוד היה בחדשות שהקורס כולל כאמור גם חלק תיאורטי וגם חלק פרקטי, ושני החלקים נדרשים לצורך מעבר של הקורס בהצלחה. לא ניתן לדלג על החלק התיאורטי או לשלבו תוך כדי לימודי הפרקטיקה. תרגול החלק תיאורטי ויישומו בהחלט משולב כמובן גם תוך כדי מהלך התרגול המעשי, אך חשוב להקדיש את הזמן הראוי בנפרד גם ללימודי התיאוריה להבנת החומר הנלמד בצורה טובה.

המדריכים

זה לא חדשות לומר שמדריכי הקורס הם מי שלמדו בעבר את הקורסים הללו, כמו גם מי שהשתתפו בתחרויות, רכשו ניסיון מספק, וחלקם אפילו בעלי ניסיון בינלאומי בענף השייט הימי. כדאי להירשם לקורס כזה בהקדם ולהנות מהגשמת החלומות שלכם כאן ועכשיו. הקורס מתאים לכל אחד, שימו את החששות מאחור והירשמו לקורס.

מועדון שיט – מדוע כדאי

נוסיף שזה לא חדשות שאם אתם אוהבים את עולם כלי השיט הימי ויש בכם את התשוקה ללמוד להשיט סירת קטמרן או סירת מפרש (מפרשית) הרי שבנוסף להרשמה לקורס שייט כדאי גם לקחת חלק במועדון החברים הפעיל, ולהירשם למועדון שייט. המועדון מספק לכם מסגרת חברתית תומכת, היכרות עם אנשים שיש להם את אותם תחומי עניין כמו שלכם, תשוקה לספורט ימי ואהבה לים.

מה מקבלים מהמועדון

עוד היה בזמנו בחדשות שמועדון שיט לחברי קורס שיט סירת קטמרן ולנרשמי קורס סירת מפרש כולל פעילויות רבות ותחומי עניין משותפים. עם חברות במועדון שיט אתם נהנים לא רק מחוויית הים המשותפת, מעזרה הדדית, סיוע טכני בשעת הצורך ועוד, אלא גם במעטפת חברתית של בילויים טיולים, נופשים בחו"ל, חוויות משותפות, ארוחות משותפות, שתיית בירה עם כל החברים בשקיעה ובסופי שבוע.

על החברות במועדון שיט

בטח גם שמעתם בחדשות שהחברות במועדון היא חלק אינטגרלי מהוואי החיים של משתתפי קורסים רבים של שייט מפרשית או קטמרן. מדובר במסגרת משלימה ותומכת אשר מהווה בית שני לחברים, והיא למעשה חלק בלתי נפרד ממסגרת הלימוד והחברה שהם מקבלים במקום.

גם היה תזכורת בחדשות שכדאי מאוד להצטרף למועדון החברים, לבצע הרשמה ולקבל כרטיס חבר. יש לכך יתרונות רבים, תמיכה חברתית, מסגרת משלימה ממצוינת, הרחבת הידע והאופקים שלכם באמצעות היכרות עם החברים בעולם השיט הימי.

עם סיום הקורסים

כמו כן הוזכר בחדשות ראש העין שהמועדון מהווה בית חם לכל מי שלוקח חלק בקורסים, בלימוד אישי ובתרגול – ויותר חשוב מכך גם אחרי סיום הקורס, להמשך מסגרת תומכת ותרגולים. החברות במועדון כמובן מתאימה לכל הגילאים שניגשים ללימוד הקורסים, ולכל מי שמעוניין בכך. הרשמו עוד היום למועדון לקבלת כרטיס חבר.

הטבות מועדון

חדשות שייט –כדאי לדעת שחברות במועדון מקנה לכם הטבות והנחות בבתי עסק רבים. במהלך, ועם סיום קורס שייט סירת קטמרן או סירת מפרש תוכלו לרכוש בהנחה ציוד משלים לשייט, ביגוד, ציוד מגן, מנועים, תיקים, מגנים וקשת שלמה של ציוד תומך.

חברות במועדון שייט היא משתלמת מאוד וכדאי לכם לנצל את האפשרות הזו. תרכשו חברים לדרך, חוויות בלתי נשכחו, ידע רב, והשתתפות בפעילויות חברתיות.

 

קייטנות ומחנות קיץ בכלי שיט

עוד היה בחדשות שאחת האפשרויות המעניינות והמרעננות לקיץ הקרוב עבור ילדכם היא קייטנת קיץ של כלי שיט. קייטנת קיץ לשייט סירת קטמרן ולשייט סירת מפרשית. מדובר בקייטנות חווייתיות במיוחד אשר מתאימות למגוון רחב של גילאי הילדים ובני הנוער. בסיום הקייטנה המשתתפים יכולים להשיט את הסירה, במידה ועברו בהצלחה את תהליך הלמידה( היה בחדשות).

מה כולל הלימוד בקייטנה

בקייטנה נלמדים מושגים בסיסיים מעולם כלי השיט. הקייטנה כוללת היכרות מקיפה עם כלי שיט שונים כמו סירת קטמרן, סירת מפרש (מפרשית), קיאק, סאפ, גלשן רוח ועוד. בהמשך אחרי ההיכרות הרוחבית משתתפי הקייטנה נחלקים לקבוצות אשר נכנסות למים לתרגל, אך טרם הכניסה למים ישנו לימוד תיאורטי והדרכת בטיחות שחובה לסיימה בהצלחה(  היה מוזכר בחדשות קיבוצים ).

כדאי לדעת

החלק המעשי של הקייטנה כולל חלקים רבים, כמו למשל היכרות עם ציוד השייט על כל הציוד המגוון שיש. מחנה קייטנת קיץ, מאפשר לילדים שלכם להתפתח ולהתקדם. הקייטנה מתקיימת באווירה מכבדת, לימודית ובטיחותית.

עוד מהחדשות קריות  – המדריכים הם מקצועיים ומיומנים ויקנו לילדים שלכם את כל הכלים על מנת לרכוש את כל הידע הדרוש לשייט עם סירת קטמרן ועם סירת מפרשית. עם סיום הקייטנה ילדים שירצו להמשיך בחוגים או במסגרת תחרותית יוכלו לעשות זאת עם חוגי המשך וקורסים.

הוזכר גם בחדשות נתניה שמחנה קיץ עם כלי שיט הוא אפשרות כדאית מאוד עבור הילדים שלכם והדבר מאפשר להם להתפתח ולצמוח במרחב הימי. כלי השייט הם מהאיכות הגבוהה ביותר שיש וכל משתתפי הקייטנה יפיקו הנאה רבה מהשתתפות בקייטנה.

עוד היה בחדשות רעננה שהקייטנה מתקיימת בכמה מחזורים ומאפשרת לילדים שלכם הנאה מקסימלית וניצול מיטבי של הזמן הפנוי העומד לרשותם במהלך החופש הגדול. כדאי מאוד להירשם בהקדם לקייטנה, ולשריין מקום לילדים, היות והביקוש הינו גבוה ביותר. הקייטנה כוללת שתי ארוחות ביום, הסעות, ביטוחים ואת כל הציוד הדרוש.

וזה היה גם בחדשות רמת גן שבסיום הקייטנה יתקיים מבחן מעבר בהצלחה של הקייטנה, ויוקדש יום אחרון של בילויים וכיף בפארק מים. בדקו עוד היום להרשמה לקייטנת כלי שיט וסירת מפרשית עבור הילדים שלכם, זוהי הזדמנות שכדאי מאוד לנצל בחופש הקרוב ולספק לילדים שלכם חוויות בלתי נשכחות.

טיפים כיצד להימנע מהתנגשויות בסירת קטמרן, סירת מפרש, מפרשית

חשוב להבין את ההשלכות של המהירות

היה גם בחדשות מודיעין שספינות נוסעות בממוצע במהירות של 30 קשר, אז גם אם אינך בנתיבי המשלוח, הבינו שספינת משא או ספינת תענוגות יכולה לנוע מהאופק למיקומך תוך 15 דקות. אל תנסה לברוח מכלי שיט חוצה. אם אינך בטוח אם אתה יכול לחצות או לא לפני שהם מגיעים אליך, פנה מעט ולקח את הירכתיים שלהם (לך מאחוריהם) – זה לא רק בטוח יותר, זה גם מנומס יותר.

הישאר גלוי בכל עת

עוד היה בחדשות פתח תקווה שסירות קטנות קשה לראות, במיוחד מסיפון ספינה ובמיוחד בערפל או בלילה. שייט לילה הדליקו אורות רצים בין ערביים עד עלות השחר והצגו את ערכות האור המתאימות אם מעוגנים. שאו מחזירי מכ"ם כדי שהחזרה שלכם תיקלט במכ"ם של כלי שיט אחר ושקול הוספת יכולת AIS (מערכת זיהוי אוטומטית) לרדאר שלכם. לפי משמר החופים של ארה"ב, השתמש במנורת נבט רק כאות מצוקה.

 השאר את רדיו ה-VHF שלך דולק כל הזמן

יש להשאיר את רדיו ה- VHF דולק כשאתה בתנועה. שמרו על תדר המצוקה והברד בערוץ 16 למקרה שיתקשר כלי אחר. זכור, הם לא יודעים מי אתה אז אתה עשוי להיקרא "ספינת דייג מחוץ לחרטום הנמל שלי". עבור תמיד לתדר עבודה אחר לאחר שיצרת קשר וברצונך להמשיך בתקשורת

 צפו לבלתי צפוי על סירת קטמרן, סירת מפרש, ועל המפרשית

בעת שייט בשעות הבוקר המוקדמות או בשעות אחר הצהריים המאוחרות כאשר יש בוהק על המים משמש נמוכה, זז לאט ושמור על תצפית ערנית במיוחד. זכור שבאגמים, נהרות ואזורי חוף, הפסולת מתגברת לאחר סערה או גשם משמעותי, כך שאתה עלול להעמיד את העץ או הדלי הבלתי צפויים בדרכך( היה בחדשות רחובות ).

 לשמור על מהירות המתאימה לתנאים בסירת קטמרן, בסירת מפרש, במפרשית

נציין עובדה שהועלתה באתר חדשות כפר סבא  שהימנעות מהתנגשויות בסירות האטו באזורי ללא ערות ובראות מוגבלת. אל תמהרו סביב אזורי שחייה בחבלים מכיוון שאינכם יודעים אם יש אנשים מחוץ לאזור המיועד. אם יש תנועה או עומס סביב רציפים שבהם ספינות גדולות עוגנות או נסוגות החוצה, הישארו נקיים שכן שטיפת העזר שלהם עלולה ליצור מערבולות שתשפיע על השליטה בכלי השיט שלכם( צויין ב חדשות חולון).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *