תהליך פונדקאות בישראל

תהליך פונדקאות בישראל

הבאת ילדים לעולם הוא לא תהליך קל לכל אישה, ישנן נשים שמתקשות להרות ולהביא ילדים לעולם, אחרות עקרות וישנן כאלה שמאסו בטיפולי הפוריות המתישים ורוצות ילד והפתרון היחיד עבורן הוא פונדקאות. תהליך הפונדקאות הוא תהליך מורכב, ארוך ומייגע שדורש לא מעט סבלנות וזמן, התהליך יקר ויש לקבל אישור מהוועדה לאישור הסכמים לנשיאת עוברים.

מהו תהליך פונדקאות בישראל?

תהליך הפונדקאות הוא תהליך לא קל שמצריך הרבה סובלנות וסבלנות מבחירת המועמדת המתאימה ועד לתהליך הלידה. ישנם שני סוגי פונדקאות: פונדקאות חלקית ופונדקאות מלאה. פונדקאות חלקית, הוא תהליך המתאים בעיקר זוגות חד מיניים, בתהליך זה האישה שנושאת את העובר היא גם זאת שתורמת את הביצית שלה להבאת הילד ולמעשה היא האם הגנטית של העובר. בתהליך פונדקאות מלאה, מדובר על אישה אשר נושאת ברחמה את התינוק אך היא לא תורמת ביצית, העובר מוכנס לרחמה ומשם היא מתחילה את התהליך עצמו. כלומר היא לא האם הגנטית של התינוק כמו בפונדקאות חלקית.

כיצד מתבצע תהליך הפונדקאות משלב בחירת הפונדקאית ועד ללידה?

את תהליך הפונדקאות אפשר לעשות בארץ או בחו"ל. אם מדובר על פונדקאות בישראל המועמדת צריכה לעבור כמה שלבים בטרם התחלת הטיפולים. בשלב הראשון, עליה לבצע בדיקות רפואיות כדי לבדוק את מצב בריאותה ופוריותה, לא כל אחת מתאימה להיות אם פונדקאית וכדי לבדוק זאת עליה לעבור בדיקות שונות. בשלב השני, היא מקבלת מידע בנושא התשלום הכספי שהיא מקבלת עבור הבאת הילד ומוסבר לה שאינה יכולה להתחרט ואם כן היא תשלם סכום גבוה ביותר, שלרוב אין לה.

בשלב השלישי, מגיעים לביתה כדי לבדוק את תנאי חייה והאם תנאים אלה מתאימים לפונדקאית במהלך ההיריון. בשלב הרביעי, היא עוברת אבחון פסיכולוגי כדי לראות שהיא כשירה ואינה סובלת מבעיות רגשיות אשר עלולות להפריע במהלך ההיריון. בשלב חמישי, היא חותמת על הסכם משפטי שמסביר לה שאינה יכולה להתחרט או לעזוב את התהליך והיא מחויבת לו. ובשלב שישי והאחרון, היא מקבלת את האישור מהוועדה לאחר שיחה עם פסיכולוג ועו"ד. היא עוברת את כל בדיקות ההיריון הנחוצות כמו אישה רגילה וביום הלידה התינוק עובר להוריו והיא מקבלת את הכסף בהתאם למה שסוכם.

היכן כדאי לעשות את תהליך הפונדקאות בארץ או בחו"ל?

הורים מיועדים העומדים בתנאי הפונדקאות שנקבעו בחוק הישראלי יכולים לעבור את תהליך הפונדקאות בארץ ולהיות בקשר רציף עם האם הפונדקאית עד ללידה עצמה. עם זאת, ישנם מקרים שאינם מאפשרים זאת כמו זוגות חד מיניים, ועל כן הם חייבים לנסוע לחו"ל ולעשות את כל התהליך במדינות המאפשרות זאת כמו ארצות הברית, בין שזה פונדקאות חלקית או מלאה. המחירים בחו"ל בדרך כלל זולים יותר לעומת העלויות בישראל, בעיקר אם בוחרים לעבור את התהליך במדינות כמו אוקראינה וגאורגיה. יש להיערך מראש מבחינת כספים, וחשוב לשקלל גם הוצאות כמו טיסות, מלונות, אוכל, נסיעות ועוד.

מה היתרונות של תהליך פונדקאות בארץ?

אם מתאפשר לכם לעשות תהליך פונדקאות בישראל הרווחתם. בארץ תוכלו להיות בקשר עם האם הנושאת, להתעדכן לגבי הבדיקות ותהליך ההיריון עצמו ואפילו לשהות בחדר הלידה. חשוב לציין כי יש יתרונות וחסרונות לביצוע הפונדקאות בארץ או בחו"ל, עליכם ללמוד את הנושא ומומלץ לבחור היטב את הסוכנות שתלווה אתכם, תייעץ ותתמוך בכם לכל אורך התהליך, בין אם החלטתם לבצעו בישראל ובין אם בחו"ל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *