איטום מבנים נכון לקראת החורף

עונת החורף בישראל היא עונה גשומה וסוערת. דייריו של מבנה שלא אטום בצורה איכותית או בעל כשל איטומי, יסבלו בחורף מנזילות בתוך המבנה, דבר שיכול להסב להם עוגמת נפש וכן, יכול לגרום למבנה נזק ולעיתים אף לתכולתו.

לכן, חשוב מאוד עוד טרם מגיעה עונת החורף, לבדוק את איטום הגג. איטום מבנים אשר מתבצע בקיץ, יבטיח כי כאשר תגיע עונת החורף הגשומה, לא תסבלו בביתכם מנזילה הנובעת בשל כשל באיטום. את בדיקת האיטום של המבנה והטיפול בבעיות איטום שונות בעונת הקיץ, יש לבצע על ידי אנשי מקצוע המומחים בתחום איטום מבנים.

איטום מבנים – כיצד מבצעים את העבודה בצורה נכונה?

כאמור, בעיות איטום או רטיבות שהתגלו בחורף יש לפתור בעונת הקיץ ולא להמתין עד תחילת החורף הבא. כמעט בלתי אפשרי לבצע עבודות איטום יעילות וטובות תחת הגשם או כאשר התקרה או הקיר כבר רטובים. איטום מבנים ובידוד חשוב לבצע בשיא הקיץ, כאשר הרטיבות כבר יבשה לחלוטין וכאשר חומרי האיטום והבידוד מתקשים בצורה מהירה ונצמדים בצורה מיטבית לתשתיות היבשות. תהליך של איטום גגות יכול להתבצע כיום באמצעות חומרי איטום שונים. ניתן למצוא את שיטת האיטום המסורתית שהייתה מקובלת מאוד בעבר הלא רחוק היא לא שיטת זיפות גגות. בשיטה זאת משתמשים בזפת כדי לאטום את הגג. על אף שמדובר על שיטה זולה, היא דורשת מריחה של חומר בידוד מעל הזפת על מנת שהמבנה לא יתחמם יתר על המידה בעונת הקיץ בשל העובדה שהזפת שחור וכן, היא לא תמיד מספיק עמידה או איכותית לאורך שנים רבות ויש צורך לחדש אותה. ניתן למצוא כיום גם יריעות ביטומניות לאיטום אשר באמצעותן האיטום מאוד הרמטי ואיכותי וכאשר הוא מתבצע בצורה מקצועית, יכול להחזיק מעמד בצורה הטובה ביותר לאורך זמן.

עבור תיקון איטום קיים, ניתן למצוא כיום חומרי איטום שונים המבוססים על מים או על חומרים אחרים, אשר ניתן להשתמש בהם כדי לתקן כשל כלשהו באיטום. חשוב להקפיד כי חומרי האיטום הנבחרים עבור עבודות איטום מבנים יהיו איכותיים ומומלצים.

כיצד לבחור איש מקצוע נכון עבור איטום מבנים?

כיום ניתן למצוא לא מעט אנשי מקצוע אשר עוסקים בתחום איטום מבנים ועל כן, חשוב מאוד לבחור באנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום, אשר יסייעו לכם לאטום את המבנה בצורה הטובה והיעילה ביותר. על כן, הנה כמה דברים שחשוב שתבחנו טרם אתם בוחרים את אנשי המקצוע: האם מדובר על אנשי מקצוע מנוסים בתחום איטום מבנים? האם יש להם ותק משמעותי מאוד בתחום והם עוסקים בו שנים רבות? האם הם משתמשים בחומרי איטום ושיטות האיטום האיכותיות ביותר ויודעים כיצד להתאים את חומר האיטום ושיטת האיטום המתאימה לכל סוג של גג? האם יש להם המלצות מלקוחות מרוצים וכן, מוניטין בתחום זה? ועוד. כמובן שחשוב לבדוק מהו פרק הזמן שבו מוצאת אחריות על האיטום המתבצע. חשוב כי תהיה אחריות לטווח זמן רחוק על האיטום שאנשי המקצוע ביצעו על מנת להבטיח שיהיה למי לפנות בכל מקרה של בעיה כלשהי באיטום.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *