הידרופוניקה – כל השיטות האפשריות לגידול עם תוצאות

הידרופוניקה – כל השיטות האפשריות לגידול עם תוצאות

כשמדברים על גידול הידרופוני, מדברים על גידול שיכול בקלות לאפשר גם לכם לבצע כמה שיטות של גידול אבל הפעם ללא אדמה, אלא באמצעות דשן נוזלי ומים שהופכים לתמיסה הידרופונית ובסופו של דבר מאפשרים לכם לגדל כל מה שרק אפשר. מתלבטים בין גידול עצים, עלים או צמחים המניבים פרי? יש לכם כבר נורות לד לגידול צמחים? אם אין לכם מושג אודות מונחים כמו סופח לחות או תאורה לגידול צמחים אולי כדאי לכם לקרוא את המאמר הבא.

הגידול ההידרופוני – כל מה שחייב לדעת לפני

מבין כל השיטות, שיטת גידול הידרופוני משמע גידול שאינו מחייב גידול באדמה. כמו כן, בשיטה זו מתרחש גידול מושתת על מים ודשנים נוזליים שהופכים תמיסה הידרופונית מעורבבת יחד וכך מאפשרת גידול של מגוון צמחים וירקות.

כאמור, הבסיס לכל השיטות שתפגשו כאן יהיו על אוורור של התמיסה עצמה וכך באמצעות ההליך הזה יתאפשר לצמח או לעלה לגדול בדיוק בסביבה שהוא צריך. תוהים באיזו שיטה להשתמש? הנה כמה דוגמאות שכדאי לכם לקרוא אודותיהן.

הידרופוניקה

איך בוחרים שיטת גידול?

גידול הידרופוני – עוד משותף לכל השיטות זה עניין משטר זרימה של המערכת, כמו כן, האופן בה יסופקו המים וכן החמצן לרבות תאורה לגידול צמחים. כמו כן, במקרים בהם יידרש תומך יילקחו בחשבון גם המקום שהתומך יתמקם עליו וכן הרכבם של המים עצמם.

מבין השיטות ניתן לפגוש שיטת גידול בתעלות עם הזנה מופחתת, רפסודות שצפות וכן אפשרות של ריקון והצפה.

השיטה הראשונה מתייחסת למכל מים עם מים מדושנים שמחובר לתעלה עם קוטר גדול וחורי שתילה ובעוד המים מתערבבים הלוך וחזור הם פוגשים הן את המכל והן את התעלה בעוד כמות המים שזורמת אל תחתית תעלה קטנה מאוד ומשם גם השם הזנה מופחתת.

השיטה שנייה מתייחסת לחורי השתילה שם ממוקמים הצמחים על גבי משטח שצף על המים ומיכל את התמיסה ההידרופונית בה טבולים הצמחים ומזינים את עצמם. כמו כן, משאבת אוויר שמשאוורר את התמיסה עם מפוח מיוחד ובסוף שיטת הריקון וההצפה.

המאמר בחסות חדשות תל אביב BN

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *