מאות תושבות ותושבי עמק חפר הגיעו להפגין הבוקר ברחבת בניין המועצה

מאות תושבות ותושבי עמק חפר הגיעו להפגין הבוקר ברחבת בניין המועצה

מאות תושבות ותושבי עמק חפר הגיעו להפגין הבוקר ברחבת בניין המועצה האזורית עמק חפר, במחאה על בחירת משרד החינוך ברשת "רוח הגולן" לגוף המנהל והמתפעל, במשותף עם רשת אמי"ת, של בית הספר וכפר הנוער "רמות ים". הבוקר אמורה הייתה להתקיים פגישה בין מנכ"ל "רוח הגולן" לבכירי המועצה ומטה הפעולה של הורי ויישובי "רמות ים" , אולם מנכ"ל הרשת לא הגיע לפגישה ולכן זו לא התקיימה.

רשת "רוח הגולן" מנהלת ישיבות, אולפנות ומדרשות דתיות. בית הספר "רמות ים" משתייך לזרם החינוך הממלכתי-חילוני, ומשרת קהילה חופשית, חילונית ברובה המכריע, וליברלית.
המועצה, ההורים והנהגות היישובים דורשים כי בית הספר רמות ים יעבור לניהול ישיר של המועצה, בדומה לשני התיכונים האזוריים האחרים בעמק.

הפגנה הבוקר

ראשת המועצה גלית שאול אמרה: "המועצה השקיעה ומשקיעה רבות ב'רמות ים', המתגאה בעשייה חינוכית מתקדמת, חדשנית ואיכותית ביותר. אנו נפעל בכל דרך אפשרית, ציבורית ומשפטית, ביחד עם ההורים והיישובים, כדי לשמור על בית הספר ולשנות את החלטת משרד החינוך. אנו דורשים כי בית הספר יעבור לניהול המועצה כמו שאר בתי הספר שלנו, כך שימשיך להעניק חינוך מיטבי לילדינו בהתאם לרוח הקהילה שלנו, המבוססת על ערכי השוויון, הפתיחות והליברליות".

ממטה הפעולה של ההורים והיישובים, בראשות יורם רביב, נמסר: "הגופים שזכו במכרז שקיים המינהל הם טובים וערכיים, אבל יש להם אג׳נדה ערכית ופדגוגית שפשוט לא מתאימה לנו. אנו קוראים לביטול המכרז והעברת בית הספר לניהול ברוח המקום והערכים של הקהילה שלנו: חינוך ממלכתי, חופשי ליברלי ושוויוני".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *