מתחם חדש של גני חינוך מיוחד בחריש

מתחם חדש של גני חינוך מיוחד בחריש

עם פתיחת שנת הלימודים תשפ"ג נפתח מתחם גני חינוך חדש וייעודי ברחוב שוהם 67 (סמוך למרכז תרבות ופנאי). במתחם תוכננה ונבנתה רביעיית גנים שיוכלו לפעול כיחידה אחת עם מרחב משותף, חדרי טיפולים מותאמים ומצוידים וחדרים לטיפול פרטני. במבנה צמוד באותו מתחם נפתח גן חינוך מיוחד חמישי.

גני החינוך המיוחד החדשים, שנבנו ותוכננו מראש עם מענה טיפולי מתאים, הם חלק ממתחם של 10 כיתות גן שמאפשר שילוב ילדי חינוך מיוחד בפעילויות משותפות עם ילדי הגנים האחרים. חזיתות המבנה משולבות עם אלמנטים צבעוניים כדי ליצור חזות מרשימה ועליזה.

מלבד גני החינוך המיוחד החדשים, השנה פועלים בחריש 11 גנים התפתחותיים, מתוכם שניים חדשים – גן כרמל וגן גלעד. 10 גנים מופעלים על ידי אגף החינוך בעירייה, וגן אחד על ידי רשת פרח לחינוך מיוחד. נוסף על כך נפתחו השנה בחריש 6 גני תקשורת חדשים ופועלים 13 בסך הכול. 7 מהגנים מופעלים על ידי אגף החינוך ו-6 גנים על ידי רשת פרח. בכל גני התקשורת מופעל טב"מ – טיפול בריאותי מקדם לילדים על הרצף האוטיסטי.

קרדיט: דוברות עיריית חריש

כמו כן, בחריש נפתחו השנה שתי כיתות תקשורת חדשות ופועלות 7 כיתות תקשורת בסך הכול. נוסף על כך, נפתחו 5 כיתות מרחב חדשות ופועלות בעיר 26 כיתות מרחב בסך הכול. בחריש פועל גם בית ספר לחינוך מיוחד, פסגת אמיר, שנותן מענה לתלמידים שזקוקים למסגרת רגשית/התנהגותית מיוחדת ביחד עם מעטפת לימודית.

עוד גן שיקומי ייפתח השנה בחריש ויופעל ע"י רשת פרח, כדי ליצור המשכיות לילדים שמשולבים במעונות השיקומיים בחריש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *