פרויקט הקמת כביש הכניסה הדרומית לחריש מתקדם שלב

פרויקט הקמת כביש הכניסה הדרומית לחריש מתקדם שלב

הקמת כביש הכניסה הדרומית לחריש מתקדמת שלב: בימים פורסם מכרז לקבלנים לתכנון וביצוע החלק המערבי של כביש 611. היציאה למכרז ולשלבי הביצוע על ידי חברת נתיבי ישראל מתוקצבת במסגרת החלטת הממשלה החדשה לחריש שהתקבלה לפני כחצי שנה לאחר מאמצים גדולים של העירייה. עבודות מקדימות כבר בוצעו בשטח, וגם שלב התכנון המפורט של הכביש כבר הסתיים. השלב הנוכחי כולל יצירת תוכניות עבודה וביצוע העבודה עצמה. העבודות צפויות להתחיל בתוך מספר חודשים ולהימשך שנתיים וחצי (31 חודשים על פי דרישות המכרז).

פרויקט הקמת הכביש החדש כולל בין היתר את הקמתם של ארבעה גשרים, שביל אופניים לכל אורכו, מעברים לבעלי חיים, שיקום נופי ועוד. הכביש החדש ייצא משד' האחווה סמוך לשכונת הפרחים ויתחבר לכביש 574, ויהיה הבסיס לחיבור ישיר של חריש לכביש 6 בהמשך.

ראש העיר יצחק קשת: "הדרישה החד-משמעית שלנו לחבר את חריש לכביש 6 נתקלת כבר כמה שנים בהתנגדות של משרד התחבורה. אנחנו לא מוותרים. כביש 611 החדש מקדם אותנו למטרה, ואני מאמין שיהיו בשורות בעניין הזה".

הקמת כניסה נוספת לחריש היא חלק בלתי נפרד מההתפתחות של חריש והתקדמות האכלוס. המהלך הזה מצטרף לפתיחת מחלף מג"ב לפני כשנה, שהקלה באופן דרמטי על עומסי התנועה ביציאה מחריש ובכניסה אליה בשעות העומס, ולעשרות נסיעות ביום בתחבורה הציבורית לחריש וממנה שנוספו בספטמבר האחרון. מהלך נוסף וארוך טווח שהעירייה מקדמת מול הממשלה הוא רכבת לחריש. בלחץ העירייה לאחרונה אושרה בחינת חלופה להקמת תחנת רכבת בחריש, סמוך לכניסה לעיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *